Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Raport o stanie gminy »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry i ewidencje »

Petycje »

Petycje do Rady Miejskiej »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »

Wyniki badań wody »

Interpelacje i zapytania radnych »

Plan polowań zbiorowych »

Obwieszczenia »

Preferencyjna sprzedaż węgla »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Protokoły z posiedzeń komisji RM - archiwum 00: Protokoł 12/07 z posiedzenia Komisji Rewizyjnej RM w Witkowie, odbytego w dniu 28.09.2007r.

PROTOKOŁ Nr 12/07

z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Witkowie, odbytego w dniu 28 września 2007r. o godz. 9,30 w sali posiedzeń  Urzędu GiM, pod przewodnictwem p.Henryka Muchy – Przewodniczącego Komisji

Uczestniczący w posiedzeniu członkowie Komisji – zgodnie z listą obecności, stanowiącą załącznik do niniejszego protokołu.

Ponadto w posiedzeniu uczestniczyli:

- p. Marian Gadziński  -  Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta
- p. Elżbieta Kiełpińska  -  Sekretarz Gminy i Miasta
- p. Halina Rzepecka  -  Skarbnik Gminy i Miasta
- p. Elżbieta Jagielska  -  Kierownik M-G Ośrodka Pomocy Społecznej
- p. Ireneusz Kwapich  -  Przewodniczący Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej
- p. Marzena Polak  -  inspektor w Urzędzie Gminy i Miasta

Otwarcia posiedzenia dokonał p.Henryk Mucha – Przewodniczący Komisji. Powitał zebranych, stwierdził na podstawie listy obecności, że w posiedzeniu uczestniczy wymagane quorum, po czym przedstawił projekt porządku posiedzenia, który przyjęto bez zmian, w brzmieniu:

Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie posiedzenia, stwierdzenie quorum, ustalenie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
3. Kontrola działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
4. Kontrola finansowa realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
5. Kontrola sposobu rozpatrywania skarg wpływających do Urzędu Gminy i Miasta.
6. Kontrola bieżącej działalności Burmistrza, w tym m.in. w zakresie realizacji inwestycji.
7. Inne sprawy (m.in. informacja o szkoleniu członków Komisji).


Ad.1. Jak wyżej.


Ad.2. Protokoł z poprzedniego posiedzenia Komisji przyjęto jednomyślnie, bez odczytywania.


Ad.3. Informację o działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witkowie przedstawiła p.Elżbieta Jagielska – Kierownik Ośrodka. Poinformowała m.in., że za I półrocze br. zadania zlecone wykonano w 50,7% (76.623,-zł), a zadania własne gminy w 56% (343.244,-zł).Zaplanowane środki spływają w terminie i wydawane są zgodnie z planem. Na koniec I półrocza objętych pomocą było 542 rodziny, liczba korzystających w ciągu roku to ok. 600 rodzin, tj. ok. 17% ludności gminy. Ośrodek stosuje różnego rodzaju formy pomocy: zasiłki stałe, okresowe i celowe, pomoc w naturze, świadczenia rodzinne, zaliczki alimentacyjne, usługi opiekuńcze. Żywność z Banku Żywności otrzymało ok. 700 osób, w tym osoby które wprawdzie nie kwalifikują się do pomocy z OPS, ale ich sytuacja materialna nie jest dobra. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec I półrocza wynosiła 801 osób, ale ostatnio liczba ta zmniejszyła się, m.in. w związku z wyjazdem osób do pracy za granicą i w związku z podjęciem pracy sezonowej w kraju.
Członkowie Komisji pytali o sprawy związane z rozdzielaniem żywności, czy pracownicy Ośrodka uczestniczą w posiedzeniach Komisji Mieszkaniowej, jak często wyjeżdżają w teren, o liczbę opiekunek społecznych. Poruszyli również sprawę domów starców i sprawę korzystania z pomocy społecznej przez osoby narodowości cygańskiej.

Pani Kierownik wyjaśniła, co następuje: informację o możliwości skorzystania z pomocy żywnościowej przekazano wszystkim osobom potrzebującym, były również ogłoszenia na ten temat. Nikogo jednak nie można zmusić, by z tego rodzaju pomocy skorzystał. Tylko raz uczestniczyła w posiedzeniu Komisji Mieszkaniowej, ale wnioski o pomoc w kwestii mieszkania, jeśli zostaną zgłoszone w OPS, Ośrodek przekazuje do Urzędu Gminy i Miasta. Ponadto pracownice Ośrodka potwierdzają na tego rodzaju wnioskach trudną sytuację wnioskodawców. Wyjazdy w teren odbywają się dwa razy w tygodniu, z tym że do każdego pierwszego wniosku o pomoc musi być sporządzony przez pracownika OPS wywiad środowiskowy, w ciągu 7 dni od złożenia tego wniosku. Zdarzają się sytuacje szantażu ze strony podopiecznych. Obecnie liczba opiekunek domowych jest wystarczająca, ale liczba osób wymagających opieki w domu się zmienia, w razie potrzeby stosuje się zlecanie pomocy na godziny. Obecnie istnieje prawna możliwość prowadzenia domów starców przez osoby fizyczne (działalność gospodarcza). Z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej korzystają osoby narodowości cygańskiej, ale są to osoby niepełnosprawne, nie mające dochodów.

Do działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Komisja nie zgłosiła zastrzeżeń.


Ad.4. Informację o realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za okres 8 miesięcy oraz informację o realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za okres od 1.01. do 24.09. br. przedstawiła p.Marzena Polak.
Przedmiotowe informacje stanowią załączniki do niniejszego protokołu.
W tematycznym komentarzu p.Polak poinformowała m.in., że Program PiRPA wykonano w 67,3%. Nie wykonano planowanego dofinansowania wyjazdów profilaktyczno-zdrowotnych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, ponieważ Koło Niepełnosprawnych „PROMYK” w Witkowie, w bieżącym roku nie organizowało takich wyjazdów. Konieczne więc będzie dokonanie zmian w omawianym Programie. Zwiększone na sesji w dniu 21 września br. środki w wysokości 40tys.zł, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do Skate Parku. W ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Narkomanii zakupiono dla Policji tester narkotyków. Nie wykonano natomiast pozycji „wynagrodzenie psychologa”, ponieważ Urząd szuka psychologa do pracy w Świetlicy Środowiskowej, trwają w tym przedmiocie rozmowy. W związku z pytaniem p.Jerzego Skrzypka, p.Polak poinformowała, że problem narkomanii dotyka stosunkowo niedużo osób z terenu gminy, bo ok. 10 rodzin.

Pan Przewodniczący Komisji poinformował, że na posiedzenia Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszane są osoby uzależnione, (choć nie wszyscy przychodzą), niektóre z nich Komisja kieruje na leczenie do Charcic. Musi jednak być od rodziny, Policji bądź Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiedni sygnał (wniosek) w takich sprawach. Jak dodała p.Polak, zadaniem ww. Komisji jest motywowanie do podjęcia działań (leczenie, wizyty u psychoterapeuty), ale Komisja nie ma żadnych środków przymusu. Pan Przewodniczący poinformował również, że w trosce o dzieci wiejskie od 24 września br. wprowadzono dla nich w Świetlicy Środowiskowej zajęcia we wtorki i czwartki. Pewnym problemem jest jednak kwestia przemieszczania się dzieci ze szkoły do Świetlicy i kwestia powrotu do domu. W imieniu pań terapeutek zatrudnionych w ww. Świetlicy, p.Przewodniczący prosił o kupno na potrzeby Świetlicy dużej tablicy z przyczepianymi kartkami.

Pan Eugeniusz Czaplicki pytał o sposób rozliczania zakupów dokonywanych w ramach organizacji imprez masowych.

Jak wyjaśniła p.Polak, Urząd będąc często współorganizatorem imprez, zakupuje np. medale i wtedy sprawa jest oczywista. Jeśli zakupu dokonuje np. stowarzyszenie, to rachunek wypisywany jest na Urząd Gminy i Miasta, a rozliczenie następuje za okazaniem tego rachunku (faktury), przelewem.
W nawiązaniu do pytania p.Czaplickiego, p.Przewodniczący wyjaśnił, w jaki sposób organizowane są w Świetlicy Środowiskowej spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia, z paczkami dla dzieci.

Pan Edwin Dzieciuchowicz poinformował, że rodzice dzieci uczestniczących w biegach ulicznych bądź innych sportowych imprezach, przekazali mu swoje uwagi na temat nagradzania dzieci. Ich zdaniem oprócz medali czy dyplomów, należałoby nagradzać dzieci np. słodyczami, bo one tego oczekują.
Powyższe wywołało ogólną dyskusję na temat nagród. Pani Marzena Polak poinformowała, że nauczyciele i rodzice różnie podchodzą do tej sprawy, ale w przypadku imprez z udziałem przedszkolaków, słodycze są rozdawane. Stwierdzono m.in., że trudno jest wybrać odpowiednie nagrody rzeczowe z uwagi na różne oczekiwania i różne gusty, ale nagradzanie słodyczami (oprócz zwyczajowych pucharów czy medali), można rozważyć.

Realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Komisja oceniła pozytywnie, bez zastrzeżeń.


Ad.5. Informację o sposobie rozpatrywania skarg wpływających do Urzędu Gminy i Miasta przedstawiła p.Elżbieta Kiełpińska – Sekretarz Gminy i Miasta. Poinformowała, że od początku bieżącego roku wpłynęła do Urzędu 1 skarga, przekazana z Kancelarii Prezydenta. Skarżąca zarzuciła Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Witkowie, udzielenie jej zbyt małej pomocy. Po wyjaśnieniu tej sprawy okazało się, że skarżąca otrzymała zarówno z OPS jak i z ZGK, taką pomoc, jaka była możliwa do udzielenia. Ponadto do Rady Miejskiej wpłynęła skarga na działalność Zakładu Gospodarki Komunalnej, której, jak Radnym wiadomo, Rada nie uwzględniła. Pani Sekretarz poinformowała ponadto, że zdarzają się przypadki niezadowolenia z wydanych przez Burmistrza indywidualnych decyzji, ale nie są to skargi w rozumieniu kpa, a pisma, rozpatrywane w toku odwołania od decyzji. W sprawach skarg i wniosków Burmistrz przyjmuje interesantów w poniedziałki od godz. 10,00 do 16,00, natomiast Zastępca Burmistrza i Sekretarz – codziennie w godzinach pracy Urzędu, o czym informują m.in. ogłoszenia na tablicach ogłoszeń.
Do sposobu rozpatrywania skarg Komisja nie zgłosiła zastrzeżeń.


Ad.6. Zapoznano się z informacją o realizacji inwestycji (informacja – w załączeniu), po czym p.Przewodniczący poinformował, że z uwagi na bardzo ważne obowiązki służbowe, Burmistrz nie może w posiedzeniu uczestniczyć. W jego zastępstwie poproszono na posiedzenie p.Mariana Gadzińskiego – Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta, po czym p.Przewodniczący Komisji zwrócił się do p.Gadzińskiego, by udzielił odpowiedzi na pytania członków Komisji w miarę swoich możliwości.

Nawiązując do ww. informacji, p.Gadziński poinformował, że inwestycje realizowane są zgodnie z planem, sytuacja w tym zakresie jest dobra. W ostatnim czasie trzy grupy cudzoziemców, zainteresowanych zainwestowaniem na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, złożyły nam wizyty. Między innymi jeden z dzierżawców gruntu w OW chciałby zainwestować w zakresie odnowy biologicznej, odbyło się spotkanie z nim i ze Słowackimi projektantami, którzy zachwycili się Ośrodkiem. W dniu dzisiejszym Burmistrz udał się na spotkanie z grupą Holendrów, zainteresowanych wybudowaniem hotelu na Orlej Górze, natomiast w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce rewizyta Finów, którym pokażemy teren gminy.
 
Następnie dyskutowano na inne tematy, związane z funkcjonowaniem gminy.

Pan Edwin Dzieciuchowicz proponował wprowadzić na terenie gminy podatek nazywany potocznie „śmieciowym”.
Powyższa propozycja wywołała dyskusję  na temat zanieczyszczania rowów i lasów oraz na temat celowości takiego samoopodatkowania się mieszkańców (np. po 1,50zł od każdego mieszkańca gminy). Ustalono wystąpić do Burmistrza z wnioskiem o wprowadzenie ww. podatku, który przyczyniłby się do ograniczenia wywozu nieczystości do lasów i rowów, a w efekcie poprawy stanu czystości gminy.
Jak zauważył p.Marian Gadziński, wprowadzenie powyższego podatku wymaga przeprowadzenia referendum i byłby to dla mieszkańców dodatkowy podatek. Dodał, że w okresie letnim przeprowadzano wyrywkowe kontrole porządkowe, z udziałem Policjanta.

Pan Edwin Dzieciuchowicz zgłosił propozycję zwiększenia zatrudnienia bazowego w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ponieważ przy obecnym stanie zatrudnienia Zakład nie jest w stanie realizować wszystkich zadań z zakresu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.
Pan Przewodniczący Komisji podzielił zdanie p.Dzieciuchowicza stwierdzając, że ZGK ma trudności z usuwaniem śmieci i łataniem dziur w jezdniach, po prostu nie daje rady z taką liczbą zadań. Pojemniki na śmieci są brudne i w złym stanie, a ponieważ są dewastowane, może lepszym rozwiązaniem byłoby ustawianie betonowych koszy. Radni nie są zobowiązani do zgłaszania przypadków zniszczonych znaków drogowych, zapełnienia pojemników, czy zarośniętych chodników, to obowiązek pracowników Zakładu.
Jak poinformował p.Gadziński, wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania ZGK, przekazywane są Kierownikowi, również powyższe uwagi Komisji zostaną przekazane Kierownikowi ZGK na spotkaniu, planowanym na najbliższy czwartek.
Ustalono przekazać propozycję p.Dzieciuchowicza odnośnie zwiększenia zatrudnienia w ZGK Burmistrzowi, jako wniosek Komisji.
Dyskutowano również na temat ewentualnego przekształcenia ZGK.
Pan Gadziński poruszył sprawę dużych kosztów utrzymania szaletów publicznych przy targowisku, które są czynne tylko 2 razy w tygodniu. Poinformował, że gmina stara się o pozwolenie na budowę szaletu przy Rynku.

W kontekście planowanej modernizacji oświetlenia ulicznego na ul.Gnieźnieńskiej, p. Przewodniczący Komisji poruszył sprawę nieoświetlonego przystanku autobusowego, usytuowanego w tym rejonie. Wskazał na zasadność przeniesienia lamp z krzewów przed blokiem na ul.Gnieźnieńskiej (potrzebne byłyby jeszcze 2 słupy) w ten sposób, by przystanek oświetlić.
Pan Gadziński obiecał sprawdzić do kogo należą ww. lampy. W związku z pytaniem p.Przewodniczącego o konsekwencje dla osób, które nie płacą podatku od posiadania psów, p.Gadziński wyjaśnił, że nie podejmowano działań dla egzekwowania tych należności, ponieważ są to zbyt małe kwoty, by zlecić ich ściągnięcie komornikowi. Zatrudniony inkasent jest skuteczny, chociaż oczywiście nie udaje się zebrać podatku od wszystkich zobowiązanych.

Pan Edwin Dzieciuchowicz prosił, by przy odbiorach inwestycji zwrócono większą uwagę na jakość wykonania prac. Poinformował, że dopiero na interwencję Radnych usunięto na budynku Gimnazjum nieczynne przewody antenowe. Poruszył również sprawę złego stanu technicznego drzwi zewnętrznych do mieszkań komunalnych w budynkach po JW. w Ruchocinku.
Jak wyjaśnił p.Gadziński, przy odbiorze prac adaptacyjnych drzwi były nowe i dobrze wyglądały, ale później zniszczały pod wpływem warunków atmosferycznych. Gros drzwi nie było planowanych do wymiany. Pan Eugeniusz Czaplicki przypomniał, że ww. mieszkania mają z zamierzenia niski standard.
Nawiązując do poruszonej wyżej sprawy inwestycji, p.Przewodniczący zwrócił się do p.Gadzińskiego z prośbą, by uczulił pracowników Urzędu Gminy i Miasta sprawujących nadzór nad inwestycjami, by zwracali większą uwagę na jakość wykonania prac.
Pan Gadziński poinformował, że nieraz osobiście z Burmistrzem nadzorują prowadzone na terenie gminy prace, a wady i usterki zgłaszane są w ramach gwarancji. Zapewnił, że zgłoszone przez Komisję uwagi i sprawy, przekaże Burmistrzowi.

 

Ad.7. W punkcie tym poruszono następujące sprawy:
1/ p.Edwin Dzieciuchowicz szeroko omówił tematykę szkolenia, w którym uczestniczył razem z p.Przewodniczącym Komisji, w Koninie w dniu 18 września br. Organizatorem szkolenia była Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu, a główna tematyka dotyczyła zamówień publicznych i zmian w ustawie – Prawo Zamówień Publicznych. Pan Dzieciuchowicz poinformował m.in. o zmianie progu finansowego do którego nie ma obowiązku organizowania przetargu (obecnie 14tys.euro) a stosuje się tylko zapytanie o cenę, o zadaniach komisji przetargowej i sugestii RIO by Radni nie wchodzili w skład takiej komisji, o odpowiedzialności zamawiającego za przygotowanie zamówienia, o trybach postępowania, o jawności protokołu komisji przetargowej z rozstrzygnięcia przetargu, o prawie Komisji Rewizyjnej do kontrolowania przetargów;

2/ p.Przewodniczący Komisji odczytał pismo p.Jerzego Wolniewińskiego z Gorzykowa o oświetlenie odcinka drogi przy jego posesji oraz odpowiedzi Burmistrza o braku możliwości technicznych załatwienia wniosku (ewentualnie lampa z czujnikiem ruchowym).
Jak wyjaśnił p.Gadziński, zajmowana przez wnioskodawcę posesja jest własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. Rozważano ewentualne rozmieszczenie lamp w przyszłym roku. Przypomniał, że wcześniej gmina wykonała doprowadzenie do ww. posesji sieci wodociągowej, ale okazuje się, że wnioskodawca w ogóle z wody nie korzysta.
Po krótkiej dyskusji stwierdzono, że nie ma możliwości oświetlania pojedynczych, wolnostojących posesji, można ewentualnie zamontować lampę z czujnikiem;

3/ p.Eugeniusz Czaplicki poinformował, że kilka miesięcy temu na posiedzeniu Komisji Rolnictwa była mowa o przygotowaniu dla sołtysów informacji o procedurze odszkodowawczej za szkody wyrządzone przez zwierzynę leśną, z podaniem nazwisk i numerów telefonów łowczych przyjmujących zgłoszenia o szkodach, z mapkami obwodów łowieckich. Jednak do tej pory takich informacji sołtysom nie przekazano.
Poproszony na posiedzenie p.Ireneusz Kwapich – Przewodniczący Komisji Rolnictwa wyjaśnił, że nie wszyscy prezesi kół łowieckich, którzy uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Rolnictwa, złożyli w biurze Rady mapy z zaznaczonymi granicami obwodów. Ww. procedura odszkodowawcza była przez prezesów omawiana na posiedzeniu Komisji.
Pan Czaplicki ponadto poinformował o wnioskowanym przez strażaków zakupie przenośnego toru treningowego, z którego mogliby korzystać strażacy z całej gminy. Obecnie strażacy są zmuszeni na zawody pożyczać taki sprzęt.
Pan Dzieciuchowicz proponował, by p.Czaplicki zgłosił ten wniosek jako propozycję do budżetu gminy i miasta na 2008r.;

4/ p.Zenon Mietlicki przypomniał o konieczności rozwiązania sprawy skrzyżowania drogi z Małachowa na Kołaczkowo. Skrzyżowanie jest za ciasne, niebezpieczne, wymaga rozbudowy;

5/ poproszono na posiedzenie p.Halinę Rzepecką – Skarbnika Gminy i Miasta, powołaną na to stanowisko od połowy lipca br. Po prezentacji członków Komisji, p.Rzepecka poinformowała o swoich poprzednich miejscach pracy („Polania”, Starostwo), o wykształceniu i o doświadczeniu zawodowym w zakresie finansów i budżetu.
Pan Przewodniczący poinformował, że żaden z członków Komisji Rewizyjnej nie jest finansistą, korzystali z wiedzy i pomocy poprzedniej pani Skarbnik. Wyraził nadzieję, że współpraca z Komisją będzie się dobrze układać i że kolejne wnioski Komisji o udzielenie absolutorium również będą przyjmowane przez RIO bez większych uwag. Spytał panią Skarbnik, jak czuje się w Urzędzie Gminy i Miasta i jak układa się współpraca z pracownikami i szefami.
Pani Rzepecka zapewniła, że będzie się starać, by współpraca z Komisją dobrze się układała. Stwierdziła, że zarządzanie finansami publicznymi jest łatwe, wystarczy znać kilka ustaw, jest do dyspozycji Radnych i będzie służyć Radnym swoją wiedzą. Jest bardzo zadowolona z pracy i dobrej atmosfery w Urzędzie. W związku z pytaniem p.Mietlickiego odnośnie finansów podległych jednostek organizacyjnych, pani Skarbnik poinformowała, że jednostki te działają w oparciu o roczne plany finansowe. Możliwości finansowe jednostek są ograniczone do kwot określonych w tych planach. Ostatnio Burmistrz zlecił jej dokonanie w jednostkach organizacyjnych kontroli wydatkowania 5% środków.
Korzystając z obecności pani Skarbnik, p. Eugeniusz Czaplicki prosił o informację, czy zaplanowana w budżecie gminy i miasta kwota 30tys.na zakup  używanego samochodu dla OSP jest kwotą brutto czy netto i kiedy zakup zostanie sfinalizowany.
Pani Skarbnik wyjaśniła, że powyższa kwota jest kwotą brutto, a więc z podatkiem VAT, ale nie jest w stanie odpowiedzieć na temat terminu dokonania zakupu. Ustalono, że pani Skarbnik zorientuje się w tej sprawie i udzieli Radnemu odpowiedzi w przyszłą środę osobiście lub telefonicznie.

Na tym posiedzenie zakończono – o godz. 13,30.

Przewodniczący  Komisji
Henryk Mucha

Protokołowała:
H. Koźniewska

 

drukuj pobierz pdf    

wstecz