nazwa dokumentu: Strategia rozwoju ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Gniezna do roku 2030

Drodzy Mieszkańcy, Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w projekcie, który jest bardzo ważny dla naszych gmin znajdujących się na obszarze dziania ZIT Gniezno i nie tylko.
Od kilku miesięcy działamy wspólnie z najbliższymi nam samorządami w ramach Stowarzyszenia ZIT Gniezno.

Konsultacje społeczne Strategii ZIT

Czym jest ZIT?
ZIT, czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to narzędzie, które pozwala nam zidentyfikować najważniejsze obszary i problemy, wspólne dla większości samorządów działających w otoczeniu Miasta Gniezna. Dzięki ZIT możemy sięgnąć po Fundusze Europejskie i zrealizować projekty, które przyczynią się do rozwiązania naszych wspólnych problemów. Aby móc skorzystać z ZIT, potrzebna jest jednak strategia, która pomoże nam określić, jakie działania są najważniejsze dla naszej społeczności w najbliższych latach.

Właśnie skończyliśmy prace nad pierwszą wersją takiego dokumentu i przedstawiamy Państwu projekt Strategii Rozwoju dla Obszaru Funkcjonalnego Miasta Gniezna, która ma obowiązywać do 2030 roku.

Dokument, nad którym pracujemy, został stworzony dzięki współpracy wielu osób – przedstawicieli samorządów, ekspertów Związku Miast Polskich oraz Was – mieszkańców, ponieważ kilka miesięcy temu przyjęliście nasze zaproszenie do badania ankietowego, którego wnioski pomogły nam w przygotowaniu diagnozy.

Teraz chcemy poznać Wasze zdanie na temat efektów naszych prac, dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Strategii. Poniżej znajdziecie Państwo wypracowany przez nas dokument oraz formularz uwag.

Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna!

Konsultacje potrwają od 4 września do 9 października 2023 roku. Jeśli macie Państwo jakieś uwagi do jej zapisów lub propozycje zmian, prosimy o ich przesyłanie na nasz adres e-mail: info@zit-gniezno.eu

Spotkania konsultacyjne „na żywo”  Strategii ZIT odbędą się:

  • w poniedziałek 18.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, ul. Gnieźnieńska 1, Witkowo (zapraszamy mieszkańców gminy Witkowo i sąsiadujących gmin Trzemeszno i Niechanowo)
  • we wtorek 19.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Stolicy eXperymentu -ul. Słowackiego 45/47, Gniezno (zapraszamy mieszkańców miasta Gniezna i sąsiadujących gmin Gniezno i Czerniejewo)
  • w środę 20.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Urzędu Miasta Kłecka, ul. Dworcowa 14, Kłecko (zapraszamy mieszkańców gminy Kłecko i sąsiadujących gmin Łubowo, Kiszkowo i Mieleszyn)

Po zakończeniu konsultacji przygotujemy sprawozdanie, które również opublikujemy w Internecie.

Państwa udział w konsultacjach pomoże nam lepiej dostosować nasze działania do realnych potrzeb mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:
Strategia ZIT Gniezno do konsultacji
Konsultacje – formularz uwag
Załącznik do strategii nr 1 – Fiszki ZIT do konsultacji
Załącznik do strategii nr 2 – Lista projektów poza ZIT do konsultacji

 

Spotkania konsultacyjne "na żywo"  Strategii ZIT odbędą się:

  • w poniedziałek 18.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, ul. Gnieźnieńska 1, Witkowo (zapraszamy mieszkańców gminy Witkowo i sąsiadujących gmin Trzemeszno, Niechanowo)
  • we wtorek 19.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Stolicy eXperymentu - ul. Słowackiego 45/47, Gniezno (zapraszamy mieszkańców miasta Gniezna i sąsiadujących gmin Gniezno, Czerniejewo)
  • w środę 20.09.2023 r., o godz. 16.00 w budynku Urzędu Miasta Kłecka, ul. Dworcowa 14, Kłecko (zapraszamy mieszkańców gminy Kłecko i sąsiadujących gmin Łubowo, Kiszkowo i Mieleszyn)

 
informacje wprowadził:Tomasz Pluciski
informacje wytworzył:Tomasz Pluciski
data dodania: 1 Września 2023
data modyfikacji: /
data wyworzenia: Tomasz Pluciski / 1 Września 2023