Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy i Miasta Witkowo
Bip - Strona główna

Urząd Gminy i Miasta

Organy

Protokoły z sesji RM »

Protokoły z sesji RM - archiwum »

Sprawozdania z pracy Rady Miejskiej »

Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie

Prawo lokalne

Zbiór prawa miejscowego... »

Finanse gminy

Opinie RIO... »

Projekty aktów normatywnych »

Strategia rozwoju

Plany i zamierzenia »

Ogłoszenia Burmistrza GiM Witkowo »

Informacje

Przetargi aktualne »

Przetargi zakończone »

Nabór pracowników »

Nabór kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych »

Dane o stanie jednostek »

Nabór pracowników - jednostki podległe »

Sprawozdania z pracy jednostek »

Sprawozdania i informacje Burmistrza »

Sprawozdania z wykonania budżetu »

Spółki z udziałem gminy »

Protokoły z kontroli »

Raport o stanie gminy »

Co mogę załatwić w UGiM ? »

Rejestry i ewidencje »

Petycje »

Petycje do Rady Miejskiej »

Lobbing »

Ponowne wykorzystywanie »

Edukacja - dotacje »

Wzory dokumentów »

KARTY USŁUG »

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi »

Program Ochrony Środowiska i raporty »

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »

Wyniki badań wody »

Interpelacje i zapytania radnych »

Plan polowań zbiorowych »

Obwieszczenia »

Preferencyjna sprzedaż węgla »

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Sprawozdania i informacje Burmistrza: Informacja Burmistrza GiM Witkowo o działalności w okresie międzysesyjnym od 4.05 do 29.06.2006r.

Informacja Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo
o działalności w okresie międzysesyjnym
 od 4 maja do 29 czerwca 2006 r.

- 22 maja br. uczestniczyłem w uroczystym przyznaniu tytułów "Europejczyka Roku 2005", które odbyło się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W czasie tej uroczystości otrzymałem Dyplom Honorowy "Europejczyka Roku 2005" w kategorii gospodarz gminy, miasta i regionu. W tym miejscu jeszcze raz  pragnę wyrazić podziękowanie Radzie Miejskiej za to, że nominowała mnie do tego konkursu na tytuł "Europejczyka Roku 2005".
- w dniu 8 czerwca 2006r. uczestniczyłem w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Głównym tematem spotkania było przestawienie aktualnego stanu prac nad Krajowym Planem Strategicznym i Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Są to dokumenty krajowe określające założenia dla wsparcia rozwoju obszarów wiejskich z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Krajowy Plan Strategiczny obejmuje analizę sytuacji gospodarczej, społecznej, środowiskowej i stanowi podstawę do realizacji działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Jest kontynuacją programu realizowanego w latach 2004 - 2006 tj. Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich w latach 2004 - 2006" oraz Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004 - 2006. Program swym zasięgiem obejmuje cały kraj, będzie realizowany ze środków Unii Europejskiej, pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w połączeniu ze środkami krajowymi (budżet państwa, środki samorządów oraz środki własne beneficjenta).
o Program ten składa się z czterech osi:
o oś pierwsza (gospodarcza): wsparcie konkurencyjności sektora rolnego i leśnego,
o oś druga (środowiskowa): poprawa stanu środowiska i tereny wiejskie,
o oś trzecia (społeczna): podniesienie jakości życia na obszarach wiejskich i dywersyfikacja ekonomiczna obszarów wiejskich,
o oś czwarta Leader (podejście przekrojowe polegające na budowaniu lokalnych partnerstw na rzecz realizacji lokalnych zintegrowanych strategii rozwoju obszarów wiejskich).
Jednostki samorządu terytorialnego mogą być beneficjentami środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach osi społecznej PROW. Wsparcie przyznawane będzie m.in. na remont obiektów pełniących funkcje publiczne, przebudowę infrastruktury technicznej związanej z rozwojem funkcji turystycznych, kształtowanie przestrzeni publicznej. Wysokość pomocy to od 300 do 500 tyś zł. na realizację projektów w danej miejscowości. Szacuje się, że budżet Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 to ok. 15 mld euro.
- wspólnie ze Stowarzyszeniem Światowid zorganizowałem spotkanie dla Wójtów i Burmistrzów zrzeszonych w Lokalną Grupę Działania objętych programem Leader +. Na spotkaniu tym zapoznano się z postępem prac nad wnioskiem do Schematu II Programu Leader+ oraz propozycjami Ministerstwa Rolnictwa na lata 2007-2013. Opracowywany wniosek ma na celu umożliwienie zdobycia środków z Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" na następujące cele: promocja obszarów wiejskich, pobudzenie ludności do wzięcia aktywnego działania w procesie rozwoju obszarów wiejskich, upowszechnianie i wymiana informacji o inicjatywach aktywizujących ludność na terenach wiejskich, a w szczególności promocja regionu pod względem turystyki jak i gospodarki, aktywizację ludności do udziału w procesie rozwoju regionu oraz stymulowanie lokalnych inicjatyw, wielosektorowe informowanie o inicjatywach wykorzystujące zarówno tradycyjną prasę jak i internet, co sprzyjać ma rozwojowi społeczeństwa i świadczenie kompleksowych usług doradczych na rzecz mieszkańców obszarów wiejskich. Nasza Gmina aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu wniosku zgłaszając do ujęcia szereg propozycji.
- uczestniczyłem w spotkaniu zorganizowanym przez pełnomocnika wojewody ds. tworzenia bazy natowskiej. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele powiatu gnieźnieńskiego: Prezydent Miasta Gniezna, Starosta Powiatu, przedstawiciele Kościoła, Dyrektor ZOZ-u, Dyrektor Collegium,  Dyrektor Szkoły Ponadgimnazjalnej Nr 15, Dyrektor Muzeum, Przedstawiciele Straży, Policji. Głównym tematem spotkania było omówienie przygotowania pobytu w Gnieźnie delegacji opiniującej ofertę Polską dotyczącą tworzenia bazy.
- wspólnie z Panem Ludwikiem Rajzelem Prezesem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Promyk" Koło w Witkowie omówiliśmy akcję dostarczenia do Witkowa i rozprowadzenia pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących w ramach "Banku Żywności". Z pomocy tej skorzysta ok. 2 tys. osób.
- zorganizowano naradę z kierownictwem OK,SiR-u oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie. W czasie spotkania pani Dyrektor OK,SiR-u przedstawiła bieżącą sytuację finansową, stan przygotowania Ośrodka do sezonu letniego oraz plan pracy w zakresie kultury fizycznej na najbliższy okres. Pan Kierownik ZGK omówił bieżące funkcjonowanie zakładu, przedstawił plany i zamierzenia dotyczące zakupów inwestycyjnych w celu poprawy funkcjonowania Zakładu i jakości świadczonych usług. Zapoznano się też z realizacją zadań inwestycyjnych zleconych przez Urząd Gminy i Miasta.
- złożyłem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wniosek o płatność dla projektu "Remont świetlic wiejskich wraz z ich doposażeniem i zagospodarowaniem terenów" na kwotę 170.391,20 zł.
- zorganizowano spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych, przedstawicielami jednostek budżetowych w sprawie organizacji "Dni Witkowa".
- z przewodniczącymi Komisji Rady Miejskiej przeprowadziłem rozmowy kwalifikacyjne, celem wyłonienia kandydatów do obsługi bramy wjazdowej na teren OW w Skorzęcinie.
- uczestniczyłem w posiedzeniu Zarządu oraz wspólnie z p. Henrykiem Muchą w Walnym Zgromadzeniu Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
- udzielano pomocy rolnikom przy wypełnianiu wniosków o dopłaty do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gnieźnie. Liczba złożonych wniosków przez rolników waha się na poziomie roku ubiegłego - to jest około 600 wniosków.
- przygotowano ogłoszenia dotyczące składania wniosków do Biura Powiatowego ARiMR w Gnieźnie przez producentów buraków cukrowych o przyznanie oddzielnej płatności z tytułu cukru.
- zorganizowano szkolenie dla rolników z zakresu ubezpieczenia i BHP w Rolnictwie, połączone z konkursem. Organizatorami szkolenia byli: Placówka Terenowa KRUS w Słupcy, ODR w Gnieźnie i Urząd Gminy i Miasta w Witkowie.
- brałem udział w Walnych Zgromadzeniach Spółdzielni Kółek Rolniczych, Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", Banku Spółdzielczego i Spółdzielni Mleczarskiej działających na terenie Gminy Witkowo.
- uczestniczyłem w Finale Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa wśród młodzieży", w którym zmierzyło się 6 uczniów z Gimnazjów powiatu gnieźnieńskiego, w tym aż 3 reprezentowało Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.
- wziąłem udział także w spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Promyk" , które odbyło się w miejscowości Gołąbki.
- wraz z delegacją naszych strażaków uczestniczyłem w obchodach powiatowych z okazji Dnia Strażaka w Gnieźnie, ponadto uczestniczyłem w spotkaniu z okazji Dnia Bibliotekarza, w wystawie prac plastycznych w OW w Skorzęcinie, w Przeglądzie Artystycznym Twórczości Amatorskiej Dzieci i Młodzieży Sił Powietrznych, w "Powitaniu Lata"  połączonym z "Dniem Dziecka" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Kulturalne "Promyk" Oddział Witkowo.
- uczestniczono w uroczystym apelu z okazji Dnia Europejskiego połączonym z "Dniem Dziecka" i uruchomieniem nowej pracowni komputerowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie.
- wziąłem udział w Międzygminnych Zawodach Sprawnościowo-Pożarniczych, które w tym roku odbyły się w Gminie Niechanowo. W zawodach tych OSP z Ruchocinka zdobyła I miejsca w kategorii seniorów oraz w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców.
- uczestniczyłem w Jubileuszu 50-lecia obecności osób niepełnosprawnych w Mielżynie. Wziąłem udział w wystawie prac plastycznych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie.
- wspólnie z pracownikami Urzędu uczestniczyłem w części artystycznej przedstawionej przez dzieci z Przedszkola Miejskiego z okazji Dnia Samorządowca.
- zorganizowałem spotkanie z Przewodniczącymi Komisji Rady Miejskiej w Witkowie w celu omówienia tematów sesyjnych oraz bieżących spraw Gminy.
wypracowano projekty uchwał na dzisiejszą sesję.
- zapoznano się i przekazano do realizacji wnioski zgłoszone na posiedzeniach poszczególnych Komisji Rady Miejskiej.
- w maju 2006r. z gminnego zasobu mieszkaniowego przydzielono dwa lokale mieszkalne. Otrzymały je rodziny figurujące na gminnej liście mieszkaniowej oraz na gminnej liście przydziału lokali socjalnych. Jeden lokal o powierzchni 45,3 m2 stanowiący pomieszczenie po filii Biblioteki Miejskiej, położony jest w Mielżynie w gminnym budynku, przy ul. Strażackiej 8, a drugi  znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Gorzykowie i ma powierzchnię 52,0 m2. Do obu mieszkań przynależą pomieszczenia gospodarczo-garażowe.    

Z zakresu obrotu nieruchomościami:

- dnia 5 czerwca 2006r. w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta,  zebrała się Komisja Przetargowa w celu przeprowadzenia przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nakładów budowlanych w postaci 3 domków letniskowych, drewnianych, wolnostojących, posadowionych na gruncie gminnym w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie. Cenę wywoławczą ustalono na 22.000,00 zł. za każdy domek. Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym. Na dzień 3 lipca 2006r. ogłoszono II przetarg ustny nieograniczony. Cenę wywoławczą obniżono do 20.000,00 za każdy domek.
- wydano 2 decyzje ustalające opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem lub zmianą planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów miasta i gminy Witkowo na łączną kwotę 11.135,40 zł.
- dnia 22 czerwca 2006r. w siedzibie Urzędu przeprowadzono II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej,  o pow. 0,1439 ha, położonej w Gorzykowie. Ze względu na brak zainteresowania nieruchomością przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.
- przejęto od Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie nakłady w postaci domków letniskowych szeregowych, położonych w OW Skorzęcin, które z dniem 1.06.2006r. zostały przekazane w dzierżawę Ośrodkowi Kultury Sportu  i Rekreacji w Witkowie.

Z zakresu oświaty:

- zaopiniowano i zatwierdzono arkusze organizacyjne szkół i przedszkoli na rok szkolny 2006/2007.
- odbyto naradę z dyrektorami placówek oświatowych, na której omówiono m.in.: zasady przyznawania pomocy materialnej uczniom w formie stypendium szkolnego, sprawy dotyczące organizacji Dnia Dziecka, poinformowano o imprezach, które mają odbyć się w najbliższym czasie na terenie naszej gminy, omówiono sprawę wytypowania przez Dyrektorów szkół uczniów z rodzin najuboższych na kolonie profilaktyczne, zapoznano się  z bieżącym funkcjonowaniem szkół oraz z informacją dotyczącą  wyjazdu grupy sportowców do zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Am Dobrock
- wypłacono stypendia szkolne za okres od stycznia do marca 2006 r.
- wraz z Przewodniczącym Komisji Szkolnictwa, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej Panem Piotrem Jóźwikiem uczestniczyliśmy w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Związku Nauczycielstwa Polskiego.
- zakupiono nagrody za najciekawsze transparenty w związku z organizacją gimnazjalnego marszu przeciwko przemocy.

Ze spraw dot. OW w Skorzęcinie:

- odbyto spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Komendantem Komisariatu Policji w Witkowie oraz dyrekcją OK,SiR-u w sprawie zabezpieczenia osobowego Policji w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie w czasie sezonu letniego 2006 r.  

Z imprez kulturalno - sportowo - rekreacyjnych:

- zorganizowano spotkanie patriotyczne pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich z okazji 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
- w dniach 3,13,20,27 maja oraz 3 czerwca zorganizowano zabawy taneczne "tzw. majówki".
- zorganizowano Mistrzostwa Szkół Podstawowych w czwórboju LA szkół podstawowych oraz minii piłce nożnej klas III i IV.
- najmłodsi uczniowie-przedszkolacy z Witkowa, Mielżyna i Gorzykowa wzięli udział w VII Regionalnej Olimpiadzie Przedszkolaków w Trzemesznie, która odbyła się pod hasłem "Mały sport, wielka radość".
- uczniowie klas I-III szkół podstawowych gminy i miasta wzięli udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe, Komendę Powiatową Policji i Młodzieżowy Dom Kultury w Gnieźnie pod nazwą "Pakujemy zapasy - jedziemy na wczasy".
- zorganizowano Dzień Dziecka dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy i miasta Witkowo.
- w dniach 23-25 czerwca zorganizowano obchody "Dni Witkowa": w ramach obchodów "Dni Witkowa" zorganizowano m.in.: Mistrzostwa Sołectw Gminy i Miasta w piłkę nożną, w których wystartowało 12 drużyn, różne konkurencje sportowo-sprawnościowe, zawody strzeleckie  oraz zawody wędkarskie, wystawy tematyczne. Dokonano otwarcia sali historii.
- w dniu 29 czerwca dokonano podsumowania wyjazdu sportowego do Niemiec oraz wręczono sprzęt sportowy dla sołectw gminy Witkowo.

Z zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

- dofinansowano wyjazd członków Stowarzyszenia Abstynentów "Tęcza" na XVII Jasnogórskie Spotkania "AA".

W ramach współpracy samorządu Gminnego z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie gminy i miasta dofinansowano:

- zawody strzeleckie oraz VIII Rejonową konferencję LOK.
- festyn sportowy Sołectwa Jaworowo.
- dokonano zakupu sprzętu sportowego dla Zarządu Osiedla Nr 3 w Witkowie, Sołectwa Kołaczkowo, sołectwa Ćwierdzin, sołectwa Mąkownica i sołectwa Sokołowo.
 dofinansowano sekcję tenisa ziemnego działającego przy UKS "Organizator".
- dofinansowano zakup Sztandaru dla 8 Eskadry Lotniczej w związku z uroczystościami 60-lecia powstania 7 Pułku Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego oraz 40-rocznicy Defilady 1000-lecia Państwa Polskiego.
- sfinansowano wyjazd sekcji modelarskiej działającej przy UKS "Organizator" na pokazy lotnicze w Kazimierzu Biskupim.
- spotkanie integracyjne Witkowskiego Chóru Seniorów "My Młodzi" .
- dofinansowano koncert "Świat Operetki" Moniki Gruszczyńskiej, który odbył się w Klubie Garnizonowym.

Z zakresu inwestycji:

Przeprowadzono przetargi nieograniczone i tak:

- rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na "Modernizację dróg na terenie gminy Witkowo", ofertę złożyły 3 firmy, Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych ze Słupcy, za kwotę 392.066,42zł.
- rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na "Modernizację ulic na terenie miasta Witkowo", ofertę złożyły 4 firmy, Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych ze Słupcy, za kwotę 439.456,84zł.
- ogłoszono przetarg nieograniczony na "Modernizację ul. Młyńskiej w Witkowie" /z wykonaniem kanalizacji burzowej/, ofertę złożyły 2 firmy, wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Melioracyjno - Budowlanego "MELBUD" z Modły Księżej, za kwotę 340.299,71zł.
- ogłoszono przetarg nieograniczony na "Budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przykanalikami i przepompowniami dla wsi Małachowo Złych Miejsc, Małachowo Szemborowice, Małachowo Wierzbiczany i m. Witkowo", ofertę złożyło 9 firm. Wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Budowlanego "ROSKON" ze Słupcy, za kwotę 2.138.360,02 zł.
- ogłoszono konkurs na: "Opracowanie koncepcji architektonicznej hali widowiskowo-sportowej  i basenu wraz z zagospodarowaniem terenu w Witkowie". Złożono 1 koncepcję. W najbliższym czasie nastąpi analiza tej oferty pod kątem spełnienia warunkó wynikających ze specyfikacji.

Dokonano zapytania o cenę:

- na prowadzenie nadzoru inwestorskiego nad budową kanalizacji sanitarnej, ofertę złożyły 2 firmy, wybrano ofertę Gospodarstwa Pomocniczego ROLWOD z Konina, za cenę 19.242,00zł.

Inwestycje w trakcie realizacji:

- zakończono prace w Sali Historii. Oficjalne otwarcie odbyło się podczas obchodów Dni Witkowa, wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowlane Pana Kazimierza Oliweckiego z Nowego Krzymowa.
- trwają prace adaptacyjne w budynku po byłej jednostce wojskowej w Ruchocinku. Obecnie wykonywane są prace malarskie, układanie płytek oraz wykładzin w poszczególnych pomieszczeniach, wykonawcą jest  Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane "MAX-BUD" Pana Grzegorza Piaseckiego z Leszna.
- trwają prace remontowo-budowlane w świetlicach wiejskich Małachowo Kępe, Folwark, Ćwierdzin, Sokołowo, Malenin, Mąkownica, Strzyżewo Witkowskie, Kamionka polegające na wymianie okien wykonaniu nowych podłóg, gipsowaniu i malowaniu ścian oraz prace zewnętrzne związane między innymi z zagospodarowaniem terenu. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006" w zakresie działania "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego". Wykonawcą tego zadania jest  MOSTOSTAL-STOLBUD ze Słupcy.
- wykonano i oznakowano poszerzenie na wjeździe do OW w Skorzęcinie, trwają prace przy budowie ulicy Jesionowej i Brzozowej w Witkowie. Wykonawcą tych prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostów ze Słupcy.
- przy współpracy z Zakładem Poprawczym w Witkowie wykonano chodnik przy ul. Park Kościuszki oraz przy współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg w Gnieźnie wykonano chodnik we wsi Folwark.

Inne ważniejsze prace i dostawy:

- naprawiono i zamontowano szyby w wiatach przystankowych (ul. Gnieźnieńska i w Sołectwie Mąkownica).
- wykonano malowanie pasów drogowych w Witkowie.
- wykonywany jest remont cząstkowy dróg i ulic na terenie gminy.
- wykonano naprawy oświetlenia ulicznego.
- wykonano nowe zasilanie w energię elektryczną Sali Historii w Witkowie oraz świetlic wiejskich w Mąkownicy i Ćwierdzinie.
- wykonywane jest koszenie poboczy przy drogach i ulicach gminnych.

drukuj pobierz pdf    

wstecz